Blog

Golf Channel – marec

Arnold Palmer Invitational (7.-10. 3. 2019)

Populární turnaj v Bay Hill, který nese od roku 2007 jméno legendárního Arnolda Palmera, je letos pro hráče generálkou na The Players. Pletený svetr si loni oblékl Rory McIlroy, letos pak půjde nejen o titul a slávu, ale poprvé také o tři místa na The Open v rámci kvalifikačních turnajů slavného majoru. Ve hře je tedy hodně a Arnold se určitě bude dívat z první nebeské řady.

The Players (14.-17. 3. 2019)

Nejlepší golfisty světa prověří opět po roce na slavném The Players především ikonický ostrovní green sedmnácté jamky. Neoficiální pátý major roku se přitom přesouvá z tradičního květnového termínu do března a golfové hvězdy se tak utkají o něco dříve na floridském hřišti Stadium v TPC Sawgrass o jedno z největších prize money v golfu.

WGC-Dell Technologies Match Play (27.-31. 3. 2019)

Nejlepších 64 golfistů světa se v texaském Austinu opět utká v populární jamkovce o více jak deset milionů dolarů. Nejprve tři dny bojů ve skupinách, ze kterých pouze vítězové postoupí do víkendových eliminačních bojů. Turnaj z prestižní série World Golf Championship v minulosti vyhrál už třikrát Tiger Woods, loňský titul však bude obhajovat jeho krajan Bubba Watson.

Přejeme Vám příjemné sledování golfu!

Čítať viac...

Viasat – marec

S Viasat History sa pozrieme na najvýznamnejši projekt v dejinách ľudstva – Hodvábnu cestu. Táto obchodná cesta po tisíce rokov spojovala východ so západom a zásadne zmenila históriu celej Eurázie. Obchodovanie na tejto ceste pomohlo vybudovať aj zničiť impériá, podporilo revolúcie a do veľkej miery ovplyvnilo civilizáciu. Táto legendárna cesta dala základ dnešnej podobe spoločnosti a všetkému, čo sme vytvorili. Budete svedkami starodávnych vojnových konfliktov, morových nákaz, uvidíte obrovský dopad vynálezov aj radikálne spoločenské zmeny.

Ako Hodvábna cesta formovala svet zistíme v sobotu 16. marca o 20.00.

Viasat Explore sa v ďalšej rade seriálov zameria na 10 tisíc mužov a žien, ktorí majú na starosti vybudovanie novej podzemnej železnice Elizabeth Line pod rušnými ulicami centrálneho Londýna.   Tento stavebný projekt v hodnote 15 miliard libier je najväčším a najnáročnejším v Európe. Na vybavenie a vyskúšanie desiatky nových staníc, 41 kilometrov dvoch identických tunelov a 66 nových vlakov ostáva už len 9 mesiacov. Potom by mal byť tento systém sprístupnený verejnosti. Avšak čím viac sa termín otvorenia blíži, tým viac sa prestáva dodržiavať časový plán…

Londýnsky super tunel navštívime v sobotu 9. marca o 19.15.

Viasat Nature navštívi Yellowstonský park, ktorého nedotknutá príroda je útočiskom nespočetného množstva divokých tvorov. Park každoročne zažíva jednu z najdrsnejších jarí na svete, mrazivá zima prejde do suchého a horúceho leta a len za tri mesiace dôjde k neuveriteľnej premene tejto krajiny. Na jar medveď grizzly opustí svoju jaskyňu kvôli potrave, vlci lovia lososov a bizóny sa snažia vychovať svoje mláďatá skôr ako všade nastane sucho, lesy zastihnú požiare a začne sa chudobné obdobie. Ako zvládajú zvieratá túto drsnú zmenu?

Veľké americké oteplovanie prichádza v nedeľu 24. marca o 17.00.

Čítať viac...

Nova International – január

Nova International

V januári štartuje na Nova International nový rad kulinárskej show MasterChef Česko. Diváci sa na premiérové diely môžu tešiť od 9. januára každú stredu večer. Po vianočnej pauze sa na obrazovky vracajú obľúbené seriály Ordinace v růžové zahradě 2, Ulice, krimi seriál Specialisté alebo reality show Výměna manželek. Nebudú chýbať ani publicistické relácie Víkend, Život ve hvězdách a Střepiny.

Šípky (1. januára – Nova Sport 2)

Nový rok na Nova Sport začína hneď pekne zostra. Prvý deň kalendárneho roku 2019 vyvrcholí najprestížnejší šípkarský turnaj sveta. Majstrovstvá sveta v šípkach sa do histórie zapíšu nielen prvou účasťou dvoch žien, ale aj účasťou českého reprezentanta Karla Sedláčka. Napínavé finálové súboje môžu diváci sledovať od 20:00.

NHL (1. januára – Nova Sport 1)

Prvého januára si na svoje prídu aj hokejoví fanúšikovia, pretože od 19:00 môžu sledovať priamy prenos zápasu NHL Winter Classic. Tradičný novoročný zápas pod otvoreným nebom si tento rok zahrajú tímy Chicago Blackhawks a Boston Bruins. Okrem toho je pre divákov pripravená klasická porcia NHL zápasov.

NBA (17. januára – Nova Sport 2)

Najväčším ťahákom januárového programu bude NBA London Game 2019. Zápas predstaví tímy New York Knicks a Washington Wizards, za ktorý hrá Tomáš Satoranský.

UFC (20. januára – Nova Sport 2)

V januári by mali zbystriť aj fanúšikovia MMA. Ďalší galavečer UFC totiž sľubuje exkluzívnu šou. Henry Cejudo, šampión v mušej váhe, bude obhajovať titul proti TJ Dillashawovi. TJ Dillashaw je držiteľom pásu v bantamovej váhe a túži pridať ďalší titul. Podarí sa mu neprísť o svoju povestnú fyzičku a získať titul šampióna aj v mušej váhe?

Čítať viac...

Golf Channel – január

Sentry Tournament of Champions (3.-6. 1. 2019)

Tradiční turnaj pro šampiony uplynulého kalendářního roku, kterým se na PGA Tour otevírá rok nový. Na Havaj poprvé v kariéře dorazí také Rory McIlroy, který tak zahájí svůj golfový rok dříve, než bývalo zvykem. Titul bude obhajovat Dustin Johnson, vyhrát turnaj pouze pro vítěze PGA Tour ale může úplně každý. Hráče přivítá opět hřiště Plantation v Kapalue na ostrově Maui.

Abu Dhabi HSBC Championship (16.-19. 1. 2019)

European Tour se po zimní přestávce vrátí až v polovině ledna, ale hned to bude úvodním turnajem Rolex Series v nové sezoně. V Abú Zabí se tak bude bojovat o sedm milionů, což do startovního pole naláká velká jména. Kromě šampiona z posledních dvou let Tommyho Fleetwooda dorazí také Henrik Stenson a američtí ranaři Dustin Johnson a Brooks Koepka.

Farmers Insurance Open (24.-27. 1. 2019)

Součástí série turnajů ze západního pobřeží Spojených států ze začátku roku je i oblíbená akce v Torrey Pines. Farmers Insurance Open vyhrál loni už podruhé v kariéře Jason Day, Tiger Woods se pak v San Diegu radoval z vítězství dokonce sedmkrát, naposledy v roce 2013. Hřiště na skalnatém pobřeží nabízí každoročně skvělou podívanou, kdo místní vítr zkrotí nejlépe tentokrát?

Přejeme Vám příjemné sledování golfu!

Čítať viac...